Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Aktualności

 • 2015-09-02 11:34

  Edukacyjny wyjazd do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie oraz Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyka w Chęcinach!

  Ponad 50 uczestników z Gminy Krzywcza wzięło udział w edukacyjnym wyjeździe do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie oraz Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyka w Chęcinach w dniu 18 sierpnia 2015 r.

  Wyjazd ten to element programu edukacyjnego "Rozpalić talent, zapobiec pożarom" skierowanego do dzieci z Gminy Krzywcza realizowanego w ramach Akademii Aktywnych Obywateli Podkarpackie Inicjatywy Lokalne.

   
 • 2015-08-26 15:04

  Ogłoszenie w sprawie przyjmowania wniosków o objęcie dzieci dożywianiem w szkole w ramach Rządowego Programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”


  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywczy

  informuje, 
  że 
  od dnia 02.09.2015 r. rozpoczyna 
  przyjmowanie wniosków o objęcie dzieci dożywianiem w szkole 

  w ramach Rządowego Programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”

   

  SZCZEGÓŁY PUBLIKUJEMY [TUTAJ]

   
 • 2015-08-25 13:50

  Podsumowanie XVII Spotkania Zespołów Muzykujących "Folkowa Nuta" oraz Dożynek Gminnych 2015

  23 sierpnia br. w Babicach zorganizowane zostało już po raz XVII Spotkanie Zespołów Muzykujących "Folkowa Nuta" połączone w tym roku z Dożynkami Gminnymi. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Babicach koncelebrowaną przez Proboszcza Parafii Babice - Ks. Aleksandra Zdybka oraz Proboszcza Parafii Krzywcza - ks. Janusza Wilusza.
  Po uroczystej Mszy Świętej korowód dożynkowy prowadzony przez Wójta Gminy Krzywcza - p. Wacława Pawłowskiego oraz starostów dożynkowych - p. Marię Bajda z Reczpola oraz p. Stanisława Gierulę z Chyrzyny wyruszył do miejsca imprezy - na plac przy Ośrodku Wypoczynkowym w Babicach. Korowód oraz obrzęd dożynkowy muzycznie prowadził Zespół Śpiewaczy Wiktorianki z Ruszelczyc.
  Po uroczystym rozpoczęciu i przywitaniu gości zaproszonych starostowie dożynkowi przekazali chleb na ręce Wójta Gminy Krzywcza - p. Wacława Pawłowskiego, a następnie podzieli się tymże chlebem z uczestnikami imprezy.
  Wieńce dożynkowe przygotowały miejscowości: Bachów, Babice, Skopów, Ruszelczyce, Krzywcza, Wola Krzywiecka, Średnia, Reczpol, Kupna.
  Po obrzędzie chleba delegacje wieńcowe przekazały swoje wieńce wybranym przez siebie rolnikom.
  W drugiej części spotkania wystąpiły muzykujące zespoły: dziecięca grupa taneczna z Babic, solistka Gabrysia Grzegorzak z Babic, chór "Gloria" z Babic, Kapela Kańczudzka, Kapela Ludowa "Warzanie", Zespół "Piganeczki" z Pigan. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna. Nie zabrakło też atrakcji dodatkowych: były stoiska ze swojskim jadłem oraz rękodziełem ze wszystkich wsi z terenu Gminy Krzywcza, stoisko OHP, na którym dzieciaki mogły wylosować ciekawe gadżety, stoisko z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Przemyśla z Europejskim Kołem Fortuny i licznymi upominkami dla najmłodszych, stoisko przygotowane przez myśliwych, zjeżdżalnia, basen dmuchany, kucyki, stoiska handlowe i gastronomiczne. Bardzo dużą atrakcją imprezy był nasz gość maskotka Syriusz, który pozował do zdjęć nie tylko z dziecmi, ale i z dorosłymi. Dzieciaki za darmo mogły też pomalować buźki przy stoisku posła Mieczysława Kasprzaka.
  Na imprezie zagościli znamienici goście: posłowie: p. Marek Rząsa, p. Mieczysław Kasprzak, senator p. Andrzej Matusiewicz, Starosta Przemyski - p. Jan Pączek oraz przedstawiciele innych instytucji samorządowych, radni gminni, powiatowi, sołtysi, społecznicy.
  Impreza została zorganizowana przez Gminę Krzywcza przy współudziale Powiatu Przemyskiego.

   
 • 2015-08-24 09:57

  Ogłoszenie Zapytania Ofertowego GOPS w Krzywczy z dnia 21.08.2015 r.

   

  Ogłoszono
  ZAPYTANIE OFERTOWE 
  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywczy

  na przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków dla dzieci i młodzieży szkolnej w ramach dożywiania uczniów w Zespole Szkół w Krzywczy, w Szkołach Podstawowych w Reczpolu, w Ruszelczycach, w Babicach oraz w Bachowie

   
 • 2015-08-18 10:18

  Ogłoszenie zaproszenia do złożenia oferty cenowej na szkolenie z obsługi tablicy interaktywnej oraz zakup i dostawa tablicy interaktywnej oraz 2 rzutniki

  Ogłoszono
  ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY CENOWEJ

  na przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi tablicy interaktywnej oraz zakup i dostawa tablicy interaktywnej wraz z oprogramowaniem oraz 2 rzutniki
  dla ZESPOŁU SZKÓŁ W KRZYWCZY

   

   
 • 2015-08-17 11:26

  Zapraszamy na XVII "Folkową Nutę" oraz Dożynki Gminne

  Gmina Krzywcza oraz Powiat Przemyski

  zapraszają

  na
  XVII „Folkową Nutę”
  oraz Dożynki Gminne,
  które odbędą się dnia 23 sierpnia 2015 roku
  w Babicach.

   

  W programie:

  Godz. 13.00 – uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Babicach,
  następnie przejście korowodu dożynkowego na plac imprezy, tj. do Ośrodka Wypoczynkowego w Babicach

  Od ok. godz. 14.30 program artystyczny , w tym:
  - obrzęd dożynkowy,
  - występ Zespołu Śpiewaczego „Wiktorianki”z Ruszelczyc oraz Chóru „Gloria” z Babic,
  - występ Kapeli Ludowej Warzanie” z Wary, Kapeli Kańczudzkiej z Kańczugi, Zespołu „Piganeczki” z Pigan,
  - występ Dziecięcych Grup Tanecznych z Babic oraz solistki Gabrysi Grzegorzak z Babic,
  - gry i konkursy, stoiska z rękodziełem ludowym oraz stoiska ze „Specjałami kulinarnymi” poszczególnych wsi Gminy Krzywcza, Europejskie Koło Fortuny, stoisko OHP Przemyśl, stoiska handlowe i gastronomiczne, zjeżdżalnia, kucyki.
  Od godz. 20.00 zabawa taneczna z zespołem LEXER organizowana przez firmę AS.

   
 • 2015-08-10 09:57

  Komunikat PSE S.A.w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej

   
 • 2015-08-03 09:41

  Zasady zachowania się i postępowania w przypadku wystąpienia upałów

  W czasie wystąpienia upałów:

  1. Utrzymuj chłodne powietrze wewnątrz pomieszczeń poprzez stosowanie żaluzji lub rolet w drzwiach i oknach.
  2. Oszczędzaj elektryczność. W okresie dużych upałów, ludzie mają tendencje do znacznie większego zużycia energii elektrycznej na potrzeby urządzeń klimatyzacyjnych, co prowadzi do niedoboru mocy lub przerw w dopływie prądu.
  3. Przebywaj wewnątrz pomieszczeń tak długo, jak to możliwe. Jeśli jest brak klimatyzacji, przebywaj na najniższym poziomie budynku, poza zasięgiem światła słonecznego.
  4. Spożywaj zbilansowane, lekkie posiłki.
  5. Regularnie pij duże ilości wody. Osoby cierpiące na epilepsję oraz schorzenia serca, nerek lub wątroby, będące na nisko-wodnej diecie oraz mające problemy z utrzymaniem płynów, powinny skontaktować się z lekarzem przed zwiększonym przyjmowaniem płynów.
  6. Ogranicz przyjmowanie napojów alkoholowych. Mimo, że piwo i napoje alkoholowe zdają się zaspakajać pragnienie, to zazwyczaj powodują dalsze odwodnienie organizmu.
  7. Ubieraj się w luźno dopasowane rzeczy, zakrywające możliwie największą powierzchnie skóry. Lekka, o jasnych kolorach odzież odbija ciepło i promieniowanie słońca oraz pomaga utrzymać normalną temperaturę ciała.
  8. Noś okrycia głowy, które skutecznie będą chronić twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem.
  9. Unikaj zbytniego nasłonecznienia. Opalenizna spowalnia zdolność do samoczynnego chłodzenia się. Użyj środków ochrony przed promieniami słonecznymi o wysokim współczynniku skuteczności ochrony.
  10. Unikaj skrajnych zmian temperatury. Zwolnij tryb życia. Zredukuj, wykreśl lub przeorganizuj wyczerpujące zajęcia. Osoby wysokiego ryzyka powinny przebywać w chłodnych miejscach. Stosuj tabletki solne, ale tylko wtedy, jeśli zostały zalecone przez lekarza.
  11. Pamiętaj, że podczas upałów występuje zwiększone zagrożenie przeciwpożarowe - przebywając w lesie, na podsuszonych łąkach, ścierniskach zachowaj szczególną ostrożność i staraj się nie zaprószyć ognia.

  Podczas suszy:

  1. Zmniejsz zużycie wody.
  2. Podlewanie trawników i mycie samochodów marnotrawi wodę.
  3. Gdzie tylko możliwe używaj wielokrotnie tej samej wody.

   
 • 2015-07-27 11:56

  Informacja o pojekcie„Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom gminy Krzywcza zagrożonym wykluczeniem cyfrowym”

  Gmina Krzywcza informuje, iż w miesiącu lipcu br. mija rok trwania projektu

  „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Krzywcza zagrożonym wykluczeniem cyfrowym” 

  w ramach Działania 8.3. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion, Osi priorytetowej 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013

   

          Do obecnego momentu ze wsparcia projektowego skorzystało łącznie 417 osób, w tym 35 rodzin z terenu Gminy Krzywcza z miejscowości: Bachów, Babice, Skopów, Krzywcza, Wola Krzywiecka. Gmina Krzywcza jako realizator projektu z funduszy projektu wyposażył również podległe mu jednostki organizacyjne tj. szkoły, biblioteki oraz świetlice wiejskie w niezbędny sprzęt komputerowy. Znajdujące się w Urzędzie Gminy Krzywcza Biuro Obsługi Mieszkańca również otrzymało wsparcie w ramach otrzymanych środków.

          Wszyscy uczestnicy projektu skorzystali z bezpłatnych szkoleń zorganizowanych w ramach projektu. Przeszkolonych zostało 105 uczestników użytkowników indywidualnych gospodarstw domowych. Pomoc w postaci szkoleń otrzymało również 300 osób z zakresu korzystania z oprogramowania, Internetu i e-usług w ramach kształcenia przez całe życie. Wsparcie szkoleniowe otrzymało również 12 opiekunów 15 punktów ogólnego dostępu.

          Informujemy również, że wszyscy uczestnicy projektu z terenu Gminy Krzywcza mają możliwość bezpłatnego korzystania ze sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Przypominamy, że sprzęt komputerowy w postaci komputerów przenośnych z dostępem do Internetu oraz urządzenia wielofunkcyjne usytuowane są w 15 punktach ogólnego dostępu tj.

  • Publicznej Szkole Podstawowej w Babicach, Bachowie, Krzywczy, Reczpolu oraz Publicznym Gimnazjum w Krzywczy;
  • Gminnej Bibliotece w Krzywczy, Babicach, Reczpolu;
  • Świetlicach Wiejskich w Babicach, Bachowie, Krzywczy, Reczpolu, Skopowie oraz Woli Krzywieckiej;
  • Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Gminy w Krzywczy.

          Możliwość korzystania ze sprzętu jest ściśle uzależniona od godzin pracy poszczególnych placówek.

   

  SZCZEGÓŁY PRZEDSTAWIAMY [TUTAJ]

   
 • 2015-07-17 10:19

  Wakacyjny wyjazd do kina do Rzeszowa

  10 lipca br. Świetlice Wiejskie z terenu Gminy Krzywcza zorganizowały wakacyjny wyjazd dzieci do kina do Rzeszowa. Wstępnie dzieciaki miały obejrzeć film "Minionki", lecz w konsekwencji obejrzały "W głowie się nie mieści" w 3D. Dzieci odwiedziły tez restaurację Mc'Donalds. Wyjazd spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Udział wzięło w nim 79 osób.

   
Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 20 Następna »