Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Aktualności

 • 2016-05-06 13:53

  Zapraszamy!

   
 • 2016-05-06 08:06

  Gminne Obchody 3 Maja - fotorelacja

   3 maja br. w Babicach zorganizowano Gminne Obchody 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Na program uroczystości złożyły się: uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Babicach, okolicznościowy program artystyczny w Świetlicy Wiejskiej w Babicach, w tym występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babicach oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Gloria” z Babic.
  W uroczystościach uczestniczyło wielu mieszkańców Gminy Krzywcza, w tym wójt Gminy Krzywcza – p. Wacław Pawłowski, proboszcz Parafii Babice – ks. Aleksander Zdybek, radni gminni, dyrektorzy szkół, sołtysi.

   
 • 2016-05-04 12:49

  4 maja "Dzień Strażaka"

   

          W dniu 4 maja obchodzimy "Dzień Strażaka", święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom.

          Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdyż spieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka.

          Z okazji "Dnia Strażaka" składam serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krzywcza za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Jednocześnie życzę niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

          Pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków życzę niezłomnej wiary w lepszą przyszłość. Niech pomyślność towarzyszy Wam każdego dnia.

   

  Wójt Gminy


  (-) Wacław Pawłowski

   
 • 2016-05-02 12:13

  INFORMACJA O PRZEKAZANIU PROWADZENIA OBSŁUGI KASOWEJ DO BS W KRZYWCZY

  BARDZO WAŻNA INFORMACJA

   

          W związku ze zmianami organizacyjnymi w Urzędzie Gminy Krzywcza informuję, że od dnia 11 kwietnia 2016 roku obsługę kasową Urzędu Gminy Krzywcza prowadził będzie Bank Spółdzielczy w Dynowie Filia w Krzywczy.

   

          W związku z powyższym wszelkie wpłaty należności tj. podatki i opłaty lokalne oraz inne należności wpłacać należy w tym Banku. Kasa w Urzędzie Gminy Krzywcza nie będzie funkcjonowała.

   

          Jednocześnie informujemy, że od wpłat dokonywanych na rzecz Gminy - Bank nie będzie pobierał żadnych opłat z tego tytułu.

   

  Wójt Gminy

  (-) Wacław Pawłowski

   
 • 2016-04-28 12:42

  Informacja o dniu, w którym będzie nieczynny Urząd Gminy Krzywcza

  INFORMACJA


          Informuje się, że w dniu 2 maja 2016 roku (poniedziałek) Urząd Gminy Krzywcza będzie nieczynny.

          Za utrudnienia przepraszamy.

   

  Wójt Gminy

  (-) Wacław Pawłowski

   
 • 2016-04-25 11:34

  Zapraszamy na gminne obchody 225. Rocznicy Konstytucji 3 Maja

   
 • 2016-04-22 11:59

  Sukcesy krzywieckich, małych artystów!

  W eliminacjach powiatowych XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” uczestniczyły dzieci i młodzież z terenu Gminy Krzywcza.
  W gronie laureatów konkursu znalazły się: Aleksandra Śliwiak i Amelia Sobol z Krzywczy. Dziewczynki otrzymały nagrodę oraz dyplom Starosty Przemyskiego.
  Jednocześnie informujemy, iż w finale Ogólnopolskim Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” wyróżnienie w kategorii klas IV – VI SP otrzymał Bartłomiej Wojdyło z Zespołu Szkół w Krzywczy.
  Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   
 • 2016-04-22 09:02

  Podsumowanie konkursu literackiego "Wojenne losy mojej rodziny"

  16 kwietnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Babicach zostało zorganizowany wykład historyczny połączony z pokazem multimedialnym pn. „Przemyśl i okolice w okresie II wojny światowej”. Wykład ten przeprowadził p. Mirosław Majkowski – prezes Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”. Podczas spotkania rozstrzygnięto także Gminny Konkurs Literacki „Wojenne losy mojej rodziny”. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach programu „Zwykli niezwykli, ku chwale krzywieckim bohaterom wojennym – etap II” dofinansowanego w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK. W spotkaniu uczestniczyła spora grupa młodzieży oraz dorosłych.

   
 • 2016-04-14 11:19

  INFORMACJA URZĘDU GMINY KRZYWCZA

  INFORMACJA URZĘDU GMINY KRZYWCZA

   

  Urząd Gminy Krzywcza posiada do sprzedaży drewno tartaczne gatunku jodła, sosna, jesion, brzoza oraz drewno opałowe gatunku jesion.

   

  Bliższe informacje można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Krzywcza lub telefonicznie pod nr tel. 16 671-14-86 lub 16 671-13-95 wewn. 30 w godzinach pracy Urzędu.

   

  Wójt Gminy

   

  (-) Wacław Pawłowski

   
 • 2016-04-11 15:30

  Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

  11 kwietnia br. w Zespole Szkół w Krzywczy Gmina Krzywcza we współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP w Krzywczy zorganizowała eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do udziału w Turnieju zgłosiło się 19 uczestników, w tym 6 uczniów Szkoły Podstawowej w Babicach oraz 11 uczniów Szkoły Podstawowej w Krzywczy oraz 8 reprezentantów Publicznego Gimnazjum w Krzywczy. Zadaniem młodzieży było odpowiedzenie na 15 pytań testowych. Wśród uczniów szkół podstawowych zorganizowano dogrywkę w postaci dodatkowego testu, by wyłonić zwycięzców.
  W eliminacjach gminnych zwyciężyli:
  a) w grupie uczniów szkół podstawowych:
  I miejsce Emilia Bukowska
  II miejsce Magdalena Pawłowska
  III miejsce Aleksandra Rodzeń
  IV miejsce Eryk Phung Van
  b) w grupie uczniów gimnazjum:
  I miejsce: Maciej Nessel
  II miejsce Norbert Kroczek
  III miejsce Dominika Sikora
  IV miejsce Przemysław Michalski.

  Laureaci 4 pierwszych miejsc zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 15 kwietnia w Stubnie.
  Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci także nagrody rzeczowe.
  Eliminacje gminne Turnieju zostały poprzedzone pokazem sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz pokazem udzielania pierwszej pomocy. Młodzież miała także okazję obejrzeć auta strażackie. Wszystkie te dodatkowe atrakcje przygotowały Ochotnicze Straże Pożarne z Krzywczy, Ruszelczyc, Babic i Reczpola.

   
Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 26 Następna »