Adres urzędu

Urząd Gminy Krzywcza

37-755 Krzywcza 36

 

Telefony:

16 671 14 86

16 671 14 84

16 672 74 30

16 671 13 95

 

Fax: 16 733 22 02

E-mail: sekretariat@krzywcza.pl


A A A

Aktualności

 • 2016-04-22 09:02

  Podsumowanie konkursu literackiego "Wojenne losy mojej rodziny"

  16 kwietnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Babicach zostało zorganizowany wykład historyczny połączony z pokazem multimedialnym pn. „Przemyśl i okolice w okresie II wojny światowej”. Wykład ten przeprowadził p. Mirosław Majkowski – prezes Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”. Podczas spotkania rozstrzygnięto także Gminny Konkurs Literacki „Wojenne losy mojej rodziny”. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach programu „Zwykli niezwykli, ku chwale krzywieckim bohaterom wojennym – etap II” dofinansowanego w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK. W spotkaniu uczestniczyła spora grupa młodzieży oraz dorosłych.

   
 • 2016-04-14 11:19

  INFORMACJA URZĘDU GMINY KRZYWCZA

  INFORMACJA URZĘDU GMINY KRZYWCZA

   

  Urząd Gminy Krzywcza posiada do sprzedaży drewno tartaczne gatunku jodła, sosna, jesion, brzoza oraz drewno opałowe gatunku jesion.

   

  Bliższe informacje można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Krzywcza lub telefonicznie pod nr tel. 16 671-14-86 lub 16 671-13-95 wewn. 30 w godzinach pracy Urzędu.

   

  Wójt Gminy

   

  (-) Wacław Pawłowski

   
 • 2016-04-11 15:30

  Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

  11 kwietnia br. w Zespole Szkół w Krzywczy Gmina Krzywcza we współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP w Krzywczy zorganizowała eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do udziału w Turnieju zgłosiło się 19 uczestników, w tym 6 uczniów Szkoły Podstawowej w Babicach oraz 11 uczniów Szkoły Podstawowej w Krzywczy oraz 8 reprezentantów Publicznego Gimnazjum w Krzywczy. Zadaniem młodzieży było odpowiedzenie na 15 pytań testowych. Wśród uczniów szkół podstawowych zorganizowano dogrywkę w postaci dodatkowego testu, by wyłonić zwycięzców.
  W eliminacjach gminnych zwyciężyli:
  a) w grupie uczniów szkół podstawowych:
  I miejsce Emilia Bukowska
  II miejsce Magdalena Pawłowska
  III miejsce Aleksandra Rodzeń
  IV miejsce Eryk Phung Van
  b) w grupie uczniów gimnazjum:
  I miejsce: Maciej Nessel
  II miejsce Norbert Kroczek
  III miejsce Dominika Sikora
  IV miejsce Przemysław Michalski.

  Laureaci 4 pierwszych miejsc zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 15 kwietnia w Stubnie.
  Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci także nagrody rzeczowe.
  Eliminacje gminne Turnieju zostały poprzedzone pokazem sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz pokazem udzielania pierwszej pomocy. Młodzież miała także okazję obejrzeć auta strażackie. Wszystkie te dodatkowe atrakcje przygotowały Ochotnicze Straże Pożarne z Krzywczy, Ruszelczyc, Babic i Reczpola.

   
 • 2016-04-05 13:30

  Zaproszenie

   

  Zaproszenie
  na
  wykład historyczny
  połączony z pokazem multimedialnym

  p.h. „Przemyśl i okolice w okresie II wojny światowej”

  przeprowadzony przez pana Mirosława Majkowskiego – prezesa Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”
  Ponadto w programie rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Losy wojenne mojej rodziny” oraz wręczenie nagród laureatom.

  TERMIN I MIEJSCE WYKŁADU: 16 kwiecień 2016 roku, godz.10.00, sala Świetlicy Wiejskiej w Babicach


  Wstęp wolny !!!!!

  Do wysłuchania wykładu zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką: zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. W sposób szczególny zachęcam szkoły, pedagogów do zorganizowania grupowego wyjścia (wyjazdu)
  Spotkanie  jest realizowane w ramach projektu „Zwykli niezwykli – ku chwale krzywieckim bohaterom wojennym”
   - cykl zajęć edukacyjnych związanych z losami Ziemi Krzywieckiej z okresu II wojny światowej.
  Realizator projektu: Gmina Krzywcza, Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywczy
  Patronat medialny projektu: portal internetowy Krzywcza- Trzy kultury, Radio Fara, portal internetowy Horyzont Podkarpacki

   
 • 2016-03-21 10:52

  Życzenia świąteczne

  Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.
  Czas odradzania się wiary
  w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
  Życzymy, aby święta wielkanocne przyniosły radość,
  pokój oraz wzajemną życzliwość.
  By stały się źródłem wzmacniania ducha.

   

  Wójt Gminy Krzywcza         Przewodniczący Rady Gminy Krzywcza

  Wacław Pawłowski                                  Piotr Pytlowany

   
 • 2016-03-16 08:58

  Panie z Gminy Krzywcza uczestniczyły w XII Podkarpackim Forum Kobiet Wiejskich w Błażowej

   

  15 -osobowa delegacja reprezentantek Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzywcza uczestniczyła 12 marca 2016 r. w XII Podkarpackim Forum Kobiet Wiejskich w Błażowej.

  Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Podkarpacka Izba Rolnicza, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Burmistrz Błażowej.

  W programie forum przewidziano: wystąpienia okolicznościowe, wręczenie odznaczeń, referaty okolicznościowe, występy artystyczne oraz poczęstunek.

   

   
 • 2016-03-15 10:20

  Punkt przyjęć dzielnicowych w Krzywczy

   
 • 2016-03-15 10:07

  Podsumowanie XVIII Sejmiku Folklorystycznego związanego z obchodami Świąt Wielkanocnych w Reczpolu

   

  13 marca br. w Szkole Podstawowej w Reczpolu już osiemnasty raz Gmina Krzywcza we współpracy z Powiatem Przemyskim zorganizowała Sejmik Folklorystyczny związany z obchodami Świąt Wielkanocnych. Było barwnie i kolorowo. Impreza z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem zarówno ze strony osób biorących udział w konkursach wielkanocnych, jak i samych odwiedzających.

   
 • 2016-03-09 14:05

  INFORMACJA O PRZEBIEGU ZEBRAŃ WIEJSKICH NA TERENIE GMINY KRZYWCZA

  INFORMACJA
  O PRZEBIEGU ZEBRAŃ WIEJSKICH NA TERENIE GMINY KRZYWCZA

   

          W okresie od 28 lutego do 6 marca br  we wszystkich sołectwach  na terenie gminy odbyły się zgodnie z planem zebrania wiejskie.  Średnia frekwencja na wszystkich zebraniach w gminie wyniosła (według list obecności) 9,46% w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w zebraniach i głosowania, czyli mieszkańców którzy ukończyli 18 rok życia. Największą frekwencję tym razem zanotowano w Średniej (16,9%) ; Chyrzynie (14,6 %) oraz w  Skopowie  (14,1%). Najniższą zaś w Reczpolu (4,4 %), Krzywczy (5,1 %) oraz Woli Krzywieckiej (5,6 %). W tych ostatnich miejscowościach niską frekwencję tłumaczyć  należy faktem, że terminy zebrań zbiegły się z datą wizyty duszpasterskiej biskupa przemyskiego w parafii  Krzywcza , o czym nie było wiadomo podczas opracowania harmonogramu zebrań.

          Zebrania przebiegały na ogół spokojnie, a  jedynie w Skopowie jeden z uczestników zebrania starał się donośnym głosem negować i krytykować wszystko co zostało w tej miejscowości zrobione w ubiegłym roku. We wszystkich zebraniach uczestniczył Wójt Gminy Pan Wacław Pawłowski, w  większości  ze swoim zastępcą Panem Wojciechem Sobol.. W niektórych z zebrań uczestniczył też Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Pytlowany, jego zastępca Pan Piotr Wanat a także miejscowi radni.

         Wójt Gminy Pan Wacław Pawłowski  na każdym z zebrań przedstawiał informację o realizacji zadań w  ubiegłym  roku a także przedstawiał zamierzenia i plany na bieżący 2016 rok. W ubiegłym roku pomimo, że Gmina realizowała „Program naprawczy finansów gminy”  a Budżet Gminy ustalała  częściowo Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie  udało się pozyskać sporo dodatkowych środków szczególnie na remonty dróg gminnych. Budżet na rok bieżący, jak podkreślił Wójt, nie jest zadawalający , ale poczyni wszelkie starania aby go w pełni zrealizować.

         Wszyscy obecni na nich mieszkańcy mogli podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami odnośnie pracy władz gminy i jednostek podporządkowanych.   Zgłoszono szereg wniosków, które aktualnie są analizowane . Być może, że chociaż część z nich uda się zrealizować  w najbliższym okresie czasu. Zgłoszone wnioski opublikowane będą w najbliższym czasie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Krzywcza.

          Serdecznie dziękujemy uczestnikom zebrań za udział i zachęcamy do dalszej owocnej współpracy w myśl hasła „ Mała Ojczyzna – wspólna sprawa”.

   
 • 2016-03-07 14:57

  Podsumowanie akcji ferie w Gminie Krzywcza

  Dzieci i młodzież z terenu Gminy Krzywcza miały możliwość aktywnego spędzenia czasu podczas tegorocznych ferii zimowych. W 8 świetlicach: w Bachowie, w Babicach, Skopowie, Ruszelczycach, Krzywczy, Woli Krzywieckiej, Średniej oraz Reczpolu przez 5 dni były organizwane zajęcia dla najmłodszych w ramach programu "Używka to fałszywka". Były zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, rękodzielnicze, wspólne poczęstunki itp. Do 4 świetlic (w Babicach, Krzywczy, Ruszelczycach oraz w Reczpolu) zawitały panie z OHP w Przemyślu, które zorganizowały zajęcia poświęcone różnym zawodom. Dziękujemy także za aktywny udział i pomoc rodziców. Ponadto zorganizowano 2 wyjazdy w ramach zajęć feryjnych. 17 lutego ponad 30 - osobowa grupa dzieci brała udział w wyjeździe do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie grupa obejrzała przepiękny spektakl "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Odwiedzili taże restaurację Mc"Donalds. Z kolei 26 lutego ponad 100 - osobowa grupa dzieci i młodzieży wyjechała do Multikina w Rzeszowie, gdzie młodsi obejrzeli film "Misiek w Nowym Jorku", a chetni starsi uczestnicy wyjazdu (którzy mieli skończone 12 lat) obejrzeli film "Planeta singli". Tak więc na feriach sporo u nas działo się.

   
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 23 Następna »